Борис Бабін на новій посаді продовжить захист українських моряків

На численні прохання читачів «Морська правда»/ The Maritime Telegraph поспілкувалася з нашим постійним коментатором Борисом Володимировичем Бабіним, який з 17 серпня обіймає посаду Постійного Представника Президента України в АРК, та розпитала про його обов’язки та задуми щодо нової посади.

На новій посаді

Зараз Борис Бабін мешкає в Херсоні, де тимчасово, до закінчення окупації півострова, розташовано Представництво Президента України в АРК. Повернення Криму до складу України Борис Бабін вважає невідворотнім. Відносини Києва з Кримом, за його словами, давні визначені Конституцією України та Конституцією АРК 1998 року, яка діє і досі. Для вирішення національних питань в Криму його команда вживає всі структури та організації, що займаються захистом корінних народів та прав людини.

В якості Представника Президента Борис Бабін не збирається робити помилок своїх попередників. Наприклад, він не хоче гаяти час та заважати схваленню державних рішень через бюрократичні зволікання.

«Наприклад, для розгляду якихось листів чи звернень громадян органами влади передбачений традиційний термін – один місяць. Але слід пам’ятати, що РФ здійснила анексію Криму упродовж місяця – з 20 лютого до 20 березня 2014 року. За цей час середньостатистичний український чиновник  буде розглядати одне питання, держава-агресор встигає зробити злочинний але успішний комплекс дій».

Другий урок, який виніс Борис Бабін від попередників, – треба бути максимально відкритим до ЗМІ та громадськості. Також Представник Президента зауважив, що його команда співпрацюватиме з кримських питань з будь-якими вітчизняними органами влади та чиновниками, експертами, громадськими структурами, незалежно від особистого ставлення. Адже часто через подібні примхи, навіть без корупційної чи політичної складової, посадовці не дуже ефективно виконують свої обов’язки.

Критика залишається

Службові обов’язки Бориса Бабіна передбачають численні подорожі регіонами України, відвідування пунктів в’їзду-виїзду в Крим, а також районів Херсонщини, що прилягають до півострова. Його команда займається питаннями щодо безпеки громадян АРК та їхніх прав, дотриманням адміністративних послуг та функціонуванням транспортної інфраструктури яка забезпечує доступ до Криму.

В соціальних мережах Борис Бабін був відомий насамперед тим, що завжди тверезо оцінював поточний стан справ в Україні, роботу чиновників та виконання обов’язків державних структур. На його думку, Президент України доручив йому відповідальну посаду саме через сталий та неупереджений погляд на кримську тематику та бажання вирішувати актуальні питання у цій сфері. Нинішній політичний статус Бориса Бабіна не заважатиме йому й надалі прискіпливо стежити за компетентністю роботи державних органів.

«Критикувати органи влади – дуже корисна навичка. Завдяки посаді Постійного Представника Президента в мене з’явилося значно більше можливостей для конструктивної критики тих окремих посадових осіб та органів України, які не завжди сумлінно виконують свої обов’язки щодо Криму та кримчан».

Борець за права моряків

Як юрист, Борис Володимирович має більш, ніж десятирічний досвід роботи на міжнародній арені. Працював зі структурами ООН, ОБСЄ, МОП, Ради Європи та громадськими організаціями, які відстоюють права етнічних та соціальних груп України. Серед мореплавців Борис Володимирович знаний діяльністю в Української незалежної морської профспілки, як захисник прав моряків не лише в Україні, а й закордоном.

Нова посада, як прокоментував Борис Бабін, не заважатиме йому продовжувати відстоювати права мореплавців. Незважаючи на численні обов’язки Представника Президента, Борис Володимирович обіцяє продовжити боротьбу з проблемами українських моряків. Також до уваги Постійного Представника належить морська робота «Чорноморнафтогазу» та промисел українських рибалок Чорного та Азовського морів, пов’язаний з ловом навколо півострову.

«Ми безумовно будемо і надалі захищати права українських моряків, які проживають в Криму або у яких виникли проблеми під час судноплавства в акваторії АРК» – зазначив Борис Бабін.