Государственная служба Украины по безопасности на транспорте подтвердила, что украинские механики и электромеханики соответствуют подготовке

Государственная служба Украины по безопасности на транспорте опубликовала на сайте письмо о подтверждении уровня компетентности судовых механиков и электромехаников в части управления и эксплуатации устройств под высоким напряжением.

Приводим текст, опубликованный на официальном сайте  Госслужбы по безопасности на транспорте:

«Державна служба України з безпеки на транспорті щодо вимог до рівня компетентності суднових механіків та електромеханіків в частині управління та експлуатації приладів під високою напругою, які відповідно до Манільських поправок до Міжнародної конвенції про підготовку і дипломування моряків та несення вахти 1978 року набирають чинності з 1 січня 2017 року, повідомляє:

Морськими навчальними закладами України здійснюється підготовка та підвищення кваліфікації суднових механіків та електромеханіків за освітніми програмами підготовки та програмами підвищення кваліфікації, розробленими відповідно до вимог Манільських поправок до Міжнародної конвенції про підготовку і дипломування моряків та несення вахти 1978 року, з урахуванням відповідних модельних курсів 7.02, 7.04, 7.08 Міжнародної морської організації та національних вимог. Програми курсів підвищення кваліфікації суднових механіків та електромеханіків погоджені Державною інспекцією України з безпеки на морському та річковому транспорті.

Освітні програми підготовки та програми підвищення кваліфікації враховують усі вимоги та забезпечують виконання мінімальних стандартів компетентності Міжнародного кодексу з підготовки, дипломування моряків і несення вахти щодо підготовки та підвищення кваліфікації суднових механіків та електромеханіків до роботи з управління та експлуатації приладів під високою напругою (таблиці А-ІІІ/1, А-ІІІ/2, А-ІІІ/6).

Крім цього, за запитами судноплавних компаній, моряки також можуть пройти додаткову підготовку за розширеною програмою, яка включає більш поглиблену теоретичну і практичну підготовку з експлуатації суднового високовольтного обладнання з використанням головного розподільчого щита, оснащеного таким обладнанням, в навчально-тренажерних закладах, що здійснюють підготовку моряків і мають відповідне обладнання».

Немалый вклад в разрешение этого вопроса внесли Генеральный директор Всеукраинского объединения крюинговых компаний капитан Вячеслав Кисловский и директор компании “V.Ships” Игорь Сафин.

Как ранее сообщала «Морская Правда» / The Maritime Telegraph, в ходе прошедшего 18 ноября заседания Ассоциации «Украинский морской союз» директор крюинговой компании «V.Ships Ukraine» Игорь Сафин сообщил, что крюинговые компании, которые работают с контейнеровозами, получили в октябре запросы от судовладельцев о необходимости предоставить письмо, где указано, что украинские механики и электромеханики соответствуют подготовке. Инспекция по подготовке и дипломированию моряков подтвердила  компетенцию электромехаников в отношении эксплуатации высоковольтных установок. Касательно электромехаников этот вопрос оставался открытым.